Mess - Küsi eneselt

Mess "Küsi eneselt" Gatefold 2LP (Must / Black)

22.99€
Label: Strangiato
Released: 2016
Style: Progressive Rock
Country: Estonia

Tracklist

Side A::
1. Lugu / Story
2. Valged hommikud / Bright Mornings
3. Üksi / Alone

Side B:
4. Rohelised leed / Green Hearths
5. Pilvini / To The Clouds

Side C:
6. Küsi eneselt / Ask Yourself

Side D:
7. Tiik / The Pond
8. Lugu / Story (2009)

+

Description

"Kuigi 1974. aastal loodud proge-rock-grupp Mess püsis koos vaid kaks aastat, oli see ühendus uue suuna näitajaks ja mõjutajaks kogu endises Nõukogude impeeriumis. Muusikalises plaanis jõuti välja n-ö arendatud vormideni, lisati tava-rock-koosseisule hulgaliselt löökpille, oboe, inglissarv, kirikuorel , metsasarv, segakoor ja muidugi tol ajal alles uudne elektroonika. Valitud tekstides oli poeetilisest ilust tähtsam mõttekus.

Uudne oli ka püüd kunstide sünteesi suunas, mida Messi kontsertidel näha võis. Lava muudeti rituaalseks paigaks, kus muusikast, slaididest, suitsust, valgusest ja muidugi Kaarel Kurismaa skulpturaalsetest objektidest moodustus uus tervik-multimeedium.

Programmiline “Lugu”, mille kirjutasin 1975. aastal, kannab mõtet sellest, kuivõrd ebatäiuslik on elu: nooruses (kitarr) on palju jõudu, kuid vähe tarkust, vanaduses (inglissarv) jagub tarkust, kuid napib jõudu. Käesoleval LP-l kuulete sellest muusikast kaht varianti, millest esimene, plaadi avalugu, on salvestatud siis, kui olin 18, teine aga 52-aastasena. Seega vaatlen sama nähtust — noorust ja vanadust — siin koos oma sõpradega Messist mõlemalt kaldalt."

Sven Grünberg

 

Write a review

You need to login to use this feature.