Bloodbath - The Wacken Carnage

Bloodbath "The Wacken Carnage" CD/DVD

10.99€
Plaadifirma: Peaceville
Välja antud: 2008
Stiil: Death Metal
Riik: Rootsi

Tracklist

CD & DVD:
1. Intro
2. Cancer Of The Soul
3. So You Die
4. Soul Evisceration
5. Ways To The Grave
6. Ominous Bloodvomit
7. Like Fire
8. Bastard Son Of God
9. Breeding Death
10. Outnumbering The Day
11. Brave New Hell
12. Furnace Funeral
13. Eaten

Plaadi pikkus: 52:55
+

Tutvustus

Kui ühes bändis mängivad sellised mehed nagu Mikael Akerfeldt (Opeth), Jonas Renkse (Katatonia), Anders Nyström (Katatonia), Dan Swanö (Edge Of Sanity) ja Martin Axenrot (Opeth), siis saab see olla vaid BLOODBATH, tõeline death-metali supergrupp! Aastal 2005 mängiti Wackeni festivalil just selles koosseisus maha üks tõeliselt põrgulik kontsert, mis on jõudnud ka plaadikaante vahele, seda nii CD kui DVD formaadis. Vaieldamatu maiuspala!

 

Arvustused

Tiit "Taat" Laur
Metroo / Nailboard Magazine
http://www.metroo.eu

2000. aastal Rootsimaal. Kamp muusikud hakkavad napsu võtma ja tulevad “rumalale” mõttele natuke üheskoos musitseerida. Peagi saab kõrvalisest “naljaprojektist” päris karm ja tõsiselt võetav bänd – BLOODBATH! Pole ka imestada, sest need napsused naljamehed olid metalimaailma tõelised superstaarid – Anders “Blakkheim” Nyström ja Jonas Renkse Katatoniast, Mikael Åkerfeldt Opethist ning superprodutsent Dan Swanö. Oma esimese live’ni jõuti alles 2005.a augustis, kui oli juba mõned koosseisumuudatused üle elatud, kuid sellegipoolest vormistati lavadebüüt kohe ka CD/DVD formaati, mis alles käesoleva suve hakul kõigi fännide meeleheaks kaante vahele sai. Justnimelt kaante vahele, sest kahe plaadiga ja laulutekstidega varustatud suurepärases raamatversioonis väljalase on iga melomaani plaadiriiuli uhkuseks - seda enam, kui kujunduse võtnud enda kanda teada-tuntud Travis Smith!

Muusikaliselt suuri üllatusi ei pakuta - klassikalise old school death-metal’i radadel pakutakse kuulajale kõrgekvaliteedilist pillikäsitlust raskete riffide ja asjakohaste soolodega – midagi ei ole puudu, millegagi ei pingutata üle. Åkerfeldt’i growl-vokaal on totaalne high-level, igati tasakaalus ning läbi võimsuse on võimalik ka lüürikast aru saada, mis kipub pigem erandiks kui reegliks olema. Elusesituse kohta on salvestus tõepoolest lausa perfektne, kõik pillid kostuvad ühtlaselt ja selgelt, basstrummi mütakas niidab lausa jalust, aga selle taseme meestelt nõrgemat esinemist kuulda ei tahakski. Fiiling on võimas, mehed ise naudivad lavalolekut täiega ning jagub aega isegi Dani Filth’i kulul nalja visata…

Kui üldse midagi ette heita, siis Åkerfeldt frontman’ina pole just säravaim täht. Tema liigpikad “habemesse” pobisemised lugude vahele tõmbavad pigem hoogu maha, kuid uue loo alates aetakse kümnete tuhandete fännide adrenaliin mühinal üles ning keeris mosh-pit’is tõmmatakse täie hooga käima! Tipp-klassi death-metalit kvaliteetses pakendis!

8,5/10

Lisa arvustus

Ainult registreerinud ja sisseloginud kasutajad saavad seda funktsiooni kasutada.