CD \ B
Burn Still "Untitled" Digipak CD
Plaadifirma s/r
Välja antud 2009
Stiil Death Metal/Hardcore
Riik Eesti
Hind: 10.99 EUR
Kogus:

 

Tracklist
1. Marshall, Please Die
2. Uprise
3. The Pawn
4. Ravenous
5. Walking Backwards
6. Forget Your Dignity
7. Nine To Five Martyrs

Plaadi pikkus: 26:08Tutvustus
Tallinna bänd Burn Still alustas tegevust 2006. aastal. Lühikese aja jooksul võideti kodumaised Hard Rock Clubi ja Green Christmasi noortebändide konkursid. Ilmus debüüt EP "Let The Skies Turn Black" ja saadi esimesed kogemused välismaal, esinedes Rootsis, Soomes ja Lätis. Nüüd, 3 aastat hiljem, on küpsemaks saanud nii bändiliikmed kui ka nende muusika. Plaadi pealt ei leia enam kulunud metalcore´i, küll aga palju vihast hardcore´i, elemente death metalist ja isegi hip-hopist. Nimetul plaadil on kokku 7 lugu, sealhulgas esineb külalisvokaalina lool "Forget Your Dignity" tuntud kodumaine räppar Metsakutsu.

Helikandja lindistas taaskord Toomas "groZmot" Paidra Zorg Sound Laboratory´s. Trummid võeti üles Kopli Noortekeskuses. Omapärase plaadidisaini tegi Martin Rattas Yard Illustrations´ist.

Arvustused
Mart Kalvet
Eesti Ekspress
http://www.ekspress.ee

Burn Still tegutseb aastal 2009 nagu kogemuste ja plaaniga pätt, joostes kuulaja pimedas pargis selja tagant pikali, kopsates kõva nüri esemega kuklasse, tühjendades ohvri taskud ja kadudes mõne sekundiga. Vähemalt võib pärast nende endanimelise lühialbumi kuulamist tekkida tunne, nagu oleksite läbinud rehepeksumasinana tõhusa muusikalise kadalipu-puhastustule ning jätnud sansaara-rattaga koos selja taha labased maised väärtused ja määratlused nagu raha ja dokumendid – mis teeb sama välja. Burn Stilli kahtlemata tänapäevane ja samas väljapeetult klassikaline äärmushevi kõlab sama hästi nagu þanri tõelised tipud piiri taga, ning täpselt nii iselaadselt, et võiks hea õnne ja kõva töö kokkulangemisel pretendeerida positsioonile nende kõrval.

Umbes sama oleks võinud mõneteist aasta eest öelda Eesti paremate, näiteks Showeri või Ascendi kohta. Hoian pöialt, et Burn Stillil õnnestuks nende saatust vältida, purustada kolkastaarluse nõiaring ning murda maailma. Pilkupüüdev kujundus, sundimatult eklektiline stiil ja turjakarvu turriajavalt käre helipilt aitavad sellele kindlasti kaasa. Heas mõttes kummaliseks puändiks võib pidada pala “Forget Your Dignity” hiphop-külalise Metsakutsu osalusel, mis toob meelde Anthraxi ja The Accüsedi käredamad räppused.

7
< Tagasi nimekirja
 
Hinda toodet Hinne: 0
Hindamiseks pead sisse logima. Ei ole veel ühtegi hinnangut.