Eesti muusika
Metsatöll "Iivakivi (Ltd.)" CD / Wooden box
Plaadifirma Nailboard
Välja antud 2008
Stiil Folk Metal
Riik Eesti
Hind: 24.99 EUR
Kogus:

 

Tracklist
1. Iivakivi [MP3]
2. Merehunt
3. Hetk enne lahingut
4. Sõjasarv
5. Veelind [MP3]
6. Isa süda
7. Metsaviha 3
8. Rauast sõnad
9. Va lendva
10. Äikesepoeg

Plaadi pikkus: 52:37


Veel samalt artistilt
Metsatöll 'Äio'
"Äio"
Gatefold 2LP (Clear)
24.99 EUR
Metsatöll 'Äio'
"Äio"
Gatefold 2LP (Black)
14.99 EUR
Metsatöll 'Äio (Ltd.)'
"Äio (Ltd.)"
Digipak CD
17.49 EUR
Metsatöll 'Iivakivi'
"Iivakivi"
CD
10.99 EUR
Metsatöll 'Iivakivi'
"Iivakivi"
Gatefold LP
15.99 EUR
Metsatöll 'Karjajuht'
"Karjajuht"
LP
17.99 EUR
Metsatöll 'Karjajuht'
"Karjajuht"
CD
11.99 EUR
Metsatöll 'Karjajuht (Ltd.)'
"Karjajuht (Ltd.)"
Digipak CD
17.99 EUR
Metsatöll 'Lahinguväljal näeme, raisk!'
"Lahinguväljal näeme, raisk!"
CD/DVD
11.99 EUR
Metsatöll 'Lahinguväljal näeme, raisk! (Ltd.)'
"Lahinguväljal näeme, raisk! (Ltd.)"
Digibook CD/DVD
15.99 EUR
Metsatöll 'Pummelung'
"Pummelung"
MCD
5.99 EUR
Metsatöll 'Terast mis hangund me hinge 10218'
"Terast mis hangund me hinge 10218"
CD
9.99 EUR
Metsatöll 'Terast mis hangund me hinge 10218'
"Terast mis hangund me hinge 10218"
Gatefold LP
16.99 EUR
Metsatöll 'Tuska'
"Tuska"
CD/DVD
13.99 EUR
Metsatöll 'Tuska'
"Tuska"
Picture Disc LP/DVD
14.99 EUR
Metsatöll 'Ulg'
"Ulg"
CD
10.99 EUR
Metsatöll 'Ulg'
"Ulg"
LP
16.99 EUR
Metsatöll 'Vana jutuvestja laulud'
"Vana jutuvestja laulud"
Gatefold 2LP
21.99 EUR
Metsatöll 'Vana jutuvestja laulud'
"Vana jutuvestja laulud"
Slipcase CD
13.99 EUR

Tutvustus
Limiteeritud puukarbis CD (valmistatud ainult 1000 eksemplari) sisaldab vähendatud mõõtmetega papist vinüülplaadiümbrises CD-d, 480x480 mm mõõdus kahepoolset plakatit, mille ühel küljel Jüri Arraku joonistatud Metsatöllu bändipilt ja teisel küljel laulusõnad eesti ning inglise keeles. NB! Metsatöllu märk puukarbi kaanel on Metsatöllu Markuse poolt põletatud!

"Ennevanasti, kui juhtumisi ei õnnestunud naist lihtviisil karates käima peale saada, pidi see õnnetu naisolevus minema palja tagumikuga mõne liukivi otsast liugu alla laskma, siis hakanud naistevärgid kenasti tööle. Kui aga pärast seda ka tolle naise kõht lamedaks kui pühapäevahommikune nali jäänud, olnud selge, et tuleb hoopis naabrimees titetegemistalgutele kutsuda ja kõik saab korda.

Metsatöll otsustas kivi väe muusika kujul plaadile valada, nii ei tule enam katmata istmikke karedatel rahnudel liueldes kulutada, piisab ka soojas toas plaadi kuulamisest. Ja eesti naise tagumik säilib nii kauem siidine ja sile ning väheneb võimalus saada trahvi avalikus kohas sündsusetu enesepaljastamise eest.

Neil emasolevustel, kes parasjagu poegida ei soovi, tuleks muidugi mehemahla tarbimisel ettevaatlik olla, Iivakivi vägi on väljas!"

„Iivakivi” võtsid üles ja mängisid kokku Lauri „Mida juua!?” Liivak ja Metsatöll „Forwards” stuudios, Tartus, kooljakuus 10220. Viimase lihvi helile andis Kristo Kotkas „Sinusoid” stuudios, Jõulukuus 10220

Kõik muusika ja sõnad on kirjutanud Metsatöll.
Pildid joonistas Jüri Arrak.
Ilmestas Metsatöll ja Andres Toom.Arvustused
Mart Juur
Postimees
http://www.postimees.ee

Mis asi on iivakivi? Kuulake plaati, siis saate teada. Igatahes sümboliseerib see asjandus eestlaste elujõudu märksa võimsamalt kui hale klaasist kolakas, mida valitsus pappide tagantõhutamisel Ingeri bastionile upitab.

«Kuivetavad kiigekaared
kolletavad kätkilauad
tohletab taretagune
ohkab amme hellakene
nutab neidu noorukene
mure murrab mehepoega
tõivetit, tõivetit neidudele, neidudele!»

Üks vägev tõivet kuluks meie 90-aastasele vabariigile marjaks ära küll. Tore mõelda, kuidas väliskülalised tõiveti jalamil ohverdamas käivad, missugused paganlikud tseremooniad tõiveti juures riiklikel pühadel aset leiavad. Ning otse loomulikult mängib seal hommikust õhtuni Eesti raske rokk.

Jah, Metsatöll on fenomen omaette. Koostöö Veljo Tormise ja rahvusmeeskooriga, Jüri Arraku pildid, viimse seisukohani väljamüüdud kontserdid, arvukas, aktiivne ning intelligentne toetajaskond. Nende rahvusromantilisest vaimust kantud etnoroki tuules murdsid teisedki Eesti metal-bändid laiema avalikkuse ette. Loits ja Tharaphita võivad olla radikaalsemad, tõsisema sõnumiga, aga teerajaja tiitlit ei saa Metsatöllult keegi maha pesta. Ja kui 24. veebruaril näeb ilmavalgust töllude uus kauamängiv, tähendab see pidu eestlaste tanumal, olgu nende koduks Woodstocki kõrts või Kadrioru loss.

Samas annab «Iivakivi» tunnistust sellestki, et töllude hõim pole tammepärgadele ega akadeemiliste helikunstnike tunnustusele puhkama jäänud. Algusaegade suhteliselt lihtsameelse ja pehmekõlalise folkroki juurest on jõutud suurejooneliste ning soomustläbistavate ðamaaniloitsudeni. See on päris võimas plaat, õppinud seppade töö, sulam soomaagist ja raskematestki metallidest. Album algab paari raadiosõbraliku, klassikalise raskeroki vaimus palaga («Iivakivi», «Merehunt»), ent just suurtes progehõngulistes oopustes demonstreerib bänd oma tõelisi võimeid. «Sõjasarv» ja «Veelind», iseäranis «Metsaviha 3», «Rauast sõnad» ning «Äikesepoeg» on tõelised painajad, täis energiat ja viha. Ning julgust, vabadust, enesekindlust, mis ei jäta Metsatöllu maha keset suurimatki seiklust.

Mida öelda kokkuvõtteks? Eks eesti metal ole taas kord mitme redelipulga võrra taevale lähemale tõusnud ja selle üle võib ainult uhkust tunda. Aga tegelikult meeldiks mulle nüüd, kui tuleks kamp karvaseid, kes nihutaksid meie raskeroki fookuse tänapäevale lähemale. Metsatöll ja Tharaphita on muinas-Eesti teemad omavahel lõplikult ära jaganud.

4/5
< Tagasi nimekirja
 
Hinda toodet Hinne: 0
Hindamiseks pead sisse logima. Ei ole veel ühtegi hinnangut.