Eesti muusika
Forgotten Sunrise "Ru:mipu:dus" Digipak CD
Plaadifirma My Kingdom
Välja antud 2004
Stiil Deathbeat
Riik Eesti
Hind: 10.99 EUR
Kogus:

 

Tracklist
1. Outumnyo:nic
2. Never(k)now
3. The Doubletalker & The Sle:perspe:ker
4. Vhatsoewer
5. (Life) 24 h
6. Surroundcosmos
7. Into Flesh I Was Born
8. Thou-Sand-Men
9. Ple:se Disco-Nnect Me
10. Over The Deathbringer Stars
11. The Doubletalker & The Sle:perspe:ker (Rage filled remix by Ghost from G.G.F.H.)
12. Never(k)now (videotrack)

Plaadi pikkus: 01:02:36


Veel samalt artistilt
Forgotten Sunrise 'Behind The Abysmal Sky / Forever Sleeping Greystones'
"Behind The Abysmal Sky / Forever Sleeping Greystones"
Digipak CD
9.99 EUR
Forgotten Sunrise 'Cretinism'
"Cretinism"
CD
13.99 EUR
Forgotten Sunrise 'Different Knots Of Ropelove'
"Different Knots Of Ropelove"
Digipak CD
12.99 EUR
Forgotten Sunrise 'Time Flies - Rare and Unreleased'
"Time Flies - Rare and Unreleased"
CD
9.99 EUR
Forgotten Sunrise 'Willand'
"Willand"
CD
10.99 EUR

Tutvustus
Ühe Eesti andekaima ning omapärasema tumemuusikabändi 2004. aasta stuudioalbum, välja antud Itaalia plaadifirma My Kingdom Music´u poolt. Surmametallist valmistatud katlas sulatatakse mõõdukal kuumusel kokku gothic-wave, EBM ja trip-hop.

Arvustused
Bauhaus
Rada7
http://www.rada7.ee

“Ma usun, et igalpool meie ümber on teine, nähtamatu maailm. Ma usun, et on olemas teispoolne elu. Ma usun sellesse tõesti. Oled sa valmis? Tore. Võta mu käsi. Lähme. Ma tean teed. Sa ei pea tegema midagi muud, kui hoidma mul kõvasti käest...ja uskuma.” Stephen King

Põhjust, miks valisin arvustusele sellise alguse ei ole tarvis kaugelt otsida. Rohkem kui dekaad tegutsenud ja lõpuks rahvusvahelise plaadilepinguni jõudunud Forgotten Sunrise on end taas ilmutanud. Ja ma arvan, et nad mõtlevad samamoodi. Et on olemas midagi, mida me ei näe, ei taju. Midagi, mida peab otsima enda seest ning hingepõhjast. “Ru:mipu:dus” on justkui see abivahend, mis endasisestel rännakutel hättasattunut abistada võiks. Seda muidugi juhul, kui ta seda õieti kasutada mõistab. Seetõttu pole ka see album mõeldud massidele. See ei ole plaat, mis peaks võimalikult paljudele meeldima. Kui ta seda siiski teeks, oleksin natukene pettunud. Mitte, et ma ei soovi et Forgotten Sunrisel hästi läheks. Vastupidi.

Lihtsalt “Ru:mipu:dus” on mingil viisil niivõrd isiklik, sissepoole piiluv ning enamus ei suudaks seda lihtsalt mõista. Siia plaati on kätkitud palju valu ja kibestumust, tüdimust ja ka irooniat. Plaadipealkiri on sama mitmetahuline, kui on seda nende muusika. Ühtepidi tähendab see maise elu tühisust, mõttetust ning unistust ning usku teispoolsusesse ning sinnapoole pürgimist. Ja teisalt tähendab see seda, et Eesti on FS-i jaoks lihtsalt liiga väike. Siin lihtsalt on liiga vähe kuulajaid, mis omakorda tekitab bändis puurisoleku tunde ning õnneks innustab seetõttu end ka mujal teostama.

Kui FS-i eelmine “a.Nimal f.Lesh-Loomaliha” nimelisele LP-le võis ette heita kerget pinnapealsust ja asjasse mitte väga sügavuti sisenemist ja seda eelkõige musikaalselt siis “Ru:mipu:dus” hiilgab just oma komplektsusega. Ameerika raudtee- kord kiirelt ülesse, et siis järgmise loo alguseks jälle alla tulla ning siis taas tipu poole kihutada. Tunda on mõjutusi nii Björkilt, Depeche mode-ilt, Orbitalilt aga miks ka mitte Enyalt. Õrn naisvokaal vaheldumas meloodilise bassiga (Never(k)now, Vhatsoewer) ja karm korin segamini paisatud rütmide ja kitarriga( The doubletalker&The sle:perspe:ker, Ple.se disconnect me). Sõna deathbeat on minetamas oma tähendust, kuna muusikal piirid puuduvad ja stiilimääratlus muutub ülearuseks. Booklet, millel võiks küll ette heita liiga väikest fonti, on asjast arusaamiseks hädavajalik. Ja lugude sõnadesse tasub süüvida, need osutuvad reisil endasse vägagi vajalikuks. “Ru:mipu:dus” on vägagi sügav ja nüansirikas album, mida peab kindlasti korduvalt üle kuulama, enne kui aju seda tajuma hakkab(kui üldse?) ning värvid silme ees oma täielikus gammas avalduvad.

“Ru:mipu:dus” peaks olema kohutuslik neile, kellele tavapärane maailm oma halli massiga enam midagi pakkuda ei suuda. Ning kuulajad, kes ühest bändist kaugemale ei näe ning Forgotten Sunrise-i ei mõista ei pea muret tundma - “Ru:mipu:dus” pole lihtsalt teile mõeldud.
< Tagasi nimekirja
 
Hinda toodet Hinne: 0
Hindamiseks pead sisse logima. Ei ole veel ühtegi hinnangut.