Eesti muusika
Necro Strike "The Red is Out" CD
Plaadifirma self-released
Välja antud 2010
Stiil Grindcore/Death Metal
Riik Eesti
Hind: 6.49 EUR
Kogus:

 

Tracklist
1. Red Is Out [MySpace]
2. Tuhandeaastane ikaldus
3. Kosmosepedofiil
4. Sperma
5. Ma kõngen
6. Pendliga petturist prohvet
7. Surnumatja marss
8. Sõgedus
9. Silent Duck

Plaadi pikkus: 30:07


Veel samalt artistilt
Necro Strike 'Narkomaat'
"Narkomaat"
CD
12.99 EUR
Necro Strike 'Narkomaat + Red is Out'
"Narkomaat + Red is Out"
2CD pakett
14.99 EUR
Necro Strike 'Necro Strike'
"Necro Strike"
TS
11.49 EUR

Tutvustus
Kui Viljandit on seni seostatud peamiselt folgi, kultuuri ja kampsunitega, siis sealtsamast pärit death-metali üksus Necro Strike keerab oma perversse ja vildaka huumoriga senised arusaamad totaalselt pea peale. "The Red is Out" kujutab endast parimas vaimus tehtud kodumaist ja valdavalt eestikeelset vanakooli grind/death-metalit, millest oma tera leiavad nii Napalm Deathi kui Autopsy fännid!

""Mass Appeal Madnessi"-aegne Napalm Death meets Japanishe Kampösfiele... hull küte ju!" (Metallioni saatejuht MOP foorumis Rada7)Arvustused
Urmas Piht
Nailboard Magazine
http://www.nailboard.org/magazine

Viljandlased on läbi hämarate aegade kodumaisesse kultuuri panustanud võrreldamatult enam kui näiteks Vändra oma saelaudadega. Sellisel tasemel nagu seda teeb Necro Strike pole siiski meie metalimaastikut juba ammu väetatud või reostatud. 2002. aastast koospüsinud keel- ja löökpillikvartett on kohalikust Rubiini kino stuudiost suutnud välja võtta rohkem kui oodata oleks osanud. Ligemale kolme aasta eest netialbumina ilmavalgust näinud "Smegma" on juba läbitud etapp, kuid muusika olemus on säilinud ja oma stiil pigem kindlamalt koha leidnud. Lood on kodukeelele (ja -meelele) ustavad, kui plaadi nimiloo pealkiri ja finaal "Silent Duck" välja arvata. Bändi meelsus ise väljendub kasvõi vokalist Juhan Nöpsi räigetes ridades Maarjamaal grandioossed mõõtmed võtnud (interplanetaarse) pedofoobia, selgelt(kõõrdi)nägijate tuleproovi või elumahlade ja koolnu-õõvastuse kohta. Mitmed refräänid lugudest nagu "Tuhandeaastane ikaldus", "Kosmosepedofiil", "The Red Is Out" panevad mõnusalt midagi vabal valikul kaasapilduma.

Muusikalises plaanis on bändil oma arengus õnnestunud teha hüpe korraga üle mitme astme. Punkmuusika ja crossoveri mõjutused on siiani äratuntavad nagu ka tegijate mõnevõrra värskem lembus Impaled Nazarene´i, Obituary ja/või Brujeria vastu. Kõik instrumendid on selgelt väljakostvad (hea küll, vokaal antud stiilikontekstis ei peagi olema viimse silbini artikuleeritud). Kitarrikäigud on heas mõttes vaheldusrikkad, kenasti sümbioosis trummimänguga, ning kõlavad parasjagu selgelt. Lisaks on lood vürtsitatud nii gruuvi kui blastiga. Ehk oleks pikemad lood võinud jääda minuti jagu lühemaks (või sellevõrra konkreetsemad võinud olla), kuid tuleb vaid positiivselt hinnata Necro Strike´i tahe salvestada midagi, mis on keerulisem kui üldine primitiivne ja ühetaoline death-metali-mass. Bändil on potentsiaali jõuda tugeva töö, ande ja õnnega järgmistel aastatel Baltikumist kaugemalegi. Tavakodanikul võib küll tekkida raskusi bändi haige huumorisoone (ja sellesse peidetud kibeda tõega) kaasa minemisega, kuid usutavasti leiab Necro Strike kodumaalt sadu toetajaid, piiritagustest rääkimata. Ei üllataks, kui bänd tänu tugevale promotööle astuks esimese Eesti pääsukesena üles näiteks kasvõi Hellfesti või Obscene Extreme festivalilavadel. Aina täienev kodumaine skeene on igati teretulnud, Necro Strike saab oma panuse eest vääriliselt hinnatud.

8/10
< Tagasi nimekirja
 
Hinda toodet Hinne: 0
Hindamiseks pead sisse logima. Ei ole veel ühtegi hinnangut.