Eesti muusika
Goresoerd "Tüdruk ja Surm" Digipak CD
Plaadifirma Nailboard
Välja antud 2010
Stiil Grindcore/Death Metal
Riik Eesti
Hind: 9.99 EUR
Kogus:

 

Tracklist
1. Hellõuiin
2. Hauakivid [MP3]
3. Elujooks
4. Göölfrend ootab bussi
5. Tappev töö [MP3]
6. Tüdruk ja Surm
7. Surm ka ei tea
8. Kontmees
9. Kui Surm kannab valget [MP3]
10. Monogaam
11. Vaid meie kolm
12. Lõppvaatus
13. Surmakutsar

Plaadi pikkus: 30:40


Veel samalt artistilt
Goresoerd 'Antikeha'
"Antikeha"
CD
10.99 EUR
Goresoerd 'Asülum'
"Asülum"
CD
9.99 EUR
Goresoerd 'Goremarket Mid-Prices'
"Goremarket Mid-Prices"
CD
4.99 EUR
Goresoerd 'Nekromantik'
"Nekromantik"
MCD
7.99 EUR
Goresoerd 'Split with Tukkanuotta'
"Split with Tukkanuotta"
MCD
3.49 EUR

Tutvustus
Eesti metal-muusika kõige pahelisem bänd on naasnud uue ja üdini eestikeelse kauamängivaga "Tüdruk ja Surm". Lööva hititunnetuse ja kultuskirjanik Sven Kivisildniku laulutekstide toel jõhkrutseb vahepeal kõvasti musklit pumbanud Goresoerd minimaailmas, kus ristuvad Tüdruku ja Surma saatusekäigud — tulemuseks tapvalt täpsete death-metal-riffide, haaravalt meloodiliste soolode ning vihase ja vaheldusrikka vokaalipartiiga vürtsitatud pentsik "rock-ooper", kus tegelikkuse, groteski ja võllahuumori vahelt kaovad igasugused piirid.

Hevi tuleb, hevi tapab!

Oma hääled talletasid plaadile ka külalissolistid Kaarel "Kozy" Kose ("Kui Surm kannab valget") ja Kaido "Draconic" Haavandi ("Göölfrend ootab bussi").

Plaadi võttis 2009. aastal stuudios Rockhouse üles Meelis Tauk ning miksis-masterdas Kristo Kotkas stuudios Sinusoid.

Goresoerd on:
Eero ”Nagy” Soomere – vokaal
Stig Lindeberg – kitarr / vokaal
Martin Lepalaan – basskitarr
Meelis Tauk – kitarr
Ken Takmazjan - trummidArvustused
Mart Juur
Postimees
http://www.postimees.ee

Goregrind-huumor?

Nad reklaamivad end humoristliku goregrind´i mängiva ansamblina ja see annab kuulajale vale signaali. Kivisildniku tekste ja Kaarel Kose roppu räppi (nii palju kui inimkõrv neid läbi mürina üldse kuulda suudab) tasub võtta tõsiselt, veel tõsisemalt paneb end maksma Goresoerdi-nimeline tapamasin, kus riffe sepistab tapjakitarrist Meelis Tauk. Müraorgia "Tüdruk ja Surm" kestab napi pooltunni, kuid meloodiate ja soolode kontsentratsioon on tihedam kui ooperis. Hea näide: "Göölfrend ootab bussi". Veel parem näide: "Surm ka ei tea". Parimad näited: "Kui Surm kannab valget" ja "Kontmees". Goresoerd lööb kiiresti ning lajatab valusalt, ei ole teist säärast uues Eesti metalis.

4/5

------------------------------------------------------

Urmas Piht
Nailboard Magazine
http://www.nailboard.org/magazine

Kõlakad Goresoerdi ellujäämisest on tublisti liialdatud. Surm ja veel kord Surm oma ülekohtuses pöördumatuses tungib neljateistkümnes plaadile talletatud loos nii rõhuvalt uudishimulike kuulmisorganitesse, et maksuamet oma nõudmistega on muusikute juurde ilmselt lootusetult hilinenud. Kolm aastat tagasi, Suure Mulli tipphetkel, ennustas Goresoerd turul suurt allahindlust ("Gore-market midprices"), tervitas kogu maamuna imbetsille ja näitas meile tõelist peldikuvaimu. Kiiks ei ole nende aastatega kolikambrisse teps ununenud. Seekord käib torm Sven Kivisildniku ettekirjutamisel üle öise surnuaia ("Hauakivid" teevad ka vanainimeste asja), "Kontmees" näitab, et kooljal on (kõva) mehestaatus ja süstlalemb Tüdruk ootab drakooniliselt Pussy (vihje loole "Göölfrend ootab bussi", kus laulab Kaido "Draconic" Haavandi - toim.) või siis jällegi jagab saatuslikku kolmnurka. Tekstid on mitutpidi läbinäritavad, paranematust haigusest humoorikad ja nii sünged kui surmateema ihalus vähegi lubab. Oma vokaalse panuse lisavad ka Kaarel Kose stiilselt räppivas paroodias "Kui Surm Kannab Valget" ning Martin Lepalaan "Surm.A.Pohmellis", mis plaadi väärikalt lõpetab. Lihtne ja laulurahvale omane maakeel toob mõtted kergel jalal kätte.

Muusikalise poole pealt on väljund mitmekülgsem ja tehniliselt kvaliteetsem kui eelmistel albumitel. Gruuv muidugi ruulib, aga paras kunst omaette on seda panna seda kõlama ühte patta koos grind-blasti ja crust-gore´i traditsiooniliste elementide või tuttavate hard-rocki riffidega. Lisaks pakub "Lõppvaatus" tilgakese humppa-trääsa ning "Elujooks" naturaalset ilusoolot. "Tüdruk ja Surm" ei tundu kordagi pudrukapsaliku veniva tarretisena, vaatamata mõnelegi korduvale käigule; refräänid on tihti mitmehäälsed ja peletavad edukalt lapsemeelseid peitu. Ka Kristjan "Luix" Luiga kujundust võib pidada teemakohaseks ning Kristo Kotkase stuudiomiksi abil on ka helitehnilised tugevamad küljed enamasti stabiilselt paigas.

Julgen ennustada, et sedavõrd morbiidset plaati ei õnnestu ka Goresoerdil endal lähematel aastatel üle lüüa ning sellel poleks ka mõtet. Originaalsuse ja kuulajate huvi äratamise eelduseks ongi iga salvestuse puhul uute mõtete ja suundade proovimine. Mõtteidkeerutav emakeelne lüürika on aga kindlasti üks vähestest omamaise muusika eelistest euronaabrite ees. Loodetavasti ei saa meestel kõik eluvõõrad teemad veel otsa ning ka huumor ei upu korraliku märjukese sisse. "Tüdruku ja Surma" puhul on selgesti tunda, et põhjalikud ja tasa-targu tehtud ettevalmistused on kulmineerunud tulemusega, milliseid võib kodumaises metallimuusikas aasta jooksul ühe käe sõrmedel üles lugeda. Kui te just ei satu olema treipingi-invaliid. Lõpetagem võllahuumori hindega üheksa.

9/10
< Tagasi nimekirja
 
Hinda toodet Hinne: 0
Hindamiseks pead sisse logima. Ei ole veel ühtegi hinnangut.