hyper.records´i väljaanded
Loom "The Sick Experience (Ltd.)" Konserv / Tincan
Plaadifirma hyper.records
Välja antud 2004
Stiil Hard Rock`n`Roll
Riik Eesti
Hind: 10.99 EUR
Kogus:

 

Tracklist
1. 24 Hours
2. Shining
3. Switch
4. U-Turn
5. Something To Hide
6. Who´s In Charge?!
7. Spiritual Madness
8. Polyester Skin
9. Time
10. Pictures

Plaadi pikkus: 43:16


Veel samalt artistilt
Loom 'The Sick Experience'
"The Sick Experience"
CD
7.99 EUR

Tutvustus
4. oktoobril 2004 ilmus hyper.recordsi alt rokkansambli "Loom" helikonserv "The Sick Experience". Helikonserv sõna otseses tähenduses, piiratud kogus esimesest pressitud plaadikogusest on pakitud konservikarpi!Arvustused
Dark Patrick
Hard Rock Club
http://www.hardrockclub.ee

Seekord katsetab teie truu teener taas uut vormingut. DP kirjutas plaati kuulates üles märksõnad, mis kõige olulisemad tundusid, ja kloppis nende ümber kokku alljärgneva hunniku vahtu. Lõpuks pani märksõnad tähestiku järjekorda. Tulemus on selline.

Aktsent. Sick laulab kummalise, peaaegu hoomamatu, paigutamatu aktsendiga. See mõjub värskendavalt ja kohati eksootiliseltki, aga viimaks hakkab lohakas hääldus Dark Patricku suguse kretiini kõrva kraapima.

Kuigi Loom nimetab oma riffrokki "eklektiliseks", mõjub käesoleval plaadil natukenegi eklektiliselt vaid pala "Shining", ja seda ka ainult alguses. Kohe varsti saab selgeks, et ise endal pükse maha kiskuda ei maksa, ning et see, kes meid alt veab, on niivõrd lömastamistväärt, et muusikuil hakkab sellest kohe kurb.

Kestus. Plaat on täpselt parasjagu pikk. Kui oleks pikem, peaks seda napi tähelepanuga nüüdisnoorsoo kütkestamiseks vürtsitama mõne maitselageda "üllatusega". Hea, et Loom seda teinud pole.

Kokkuvõte. See plaat on täiuslik kink sõbrale, kelle muusikamaitset ja maailmavaadet sa avardada tahad.

Kujundus. Kuhu on kadunud albumi kaanepilt kui kunstižanr? Eestis on põnevaid (ja kindlasti senitundmatuid ning seetõttu innukaid) maali- ja graafikakunstnikke nagu kärbseid, ometi jätkab Loom Eesti alternatiivrokile omast keskpärast fotonäitust. Professionaalsetele disaineritele meeldib antud plaadi kujundus kindlasti väga, eriti seestpoolt, kuid rokimeest kaas küll ostma ei kutsu. Loom väärib midagi markantsemat, mida konservikarbist eksklusiivpakend kahtlemata on, aga seda ei jätku teadupärast igale tahtjale.

Laulutekstid. Rabedad, otsekohesed, metafoorivaesed, kohati kirjavigased. Eesti bändid, tulge mõistusele! Käige enne salvestama hakkamist läbi mõne ingliskeelse inimese juurest. Neid trügib siiakanti üha rohkem, ja veebist leiab neid veelgi ohtramalt. Loomal on õnnestunud kirjutada kokku väljendeid, mille kohta on võimatu öelda, kas tegemist on lapsus linguae´ga või ettekavatsetud keeleväänamisega. See on muidugi omaette väärtus, aga ei kaalu üles ilmsetest eksimustest kurku kerkivat ebaprofessionaalsuse maiku.

Masendus. Ajuti on Loom väga nukker. Aga seda ainult lühidalt – kohe on ju käepärast võtta järgmine ja järgmine ja järgmine väljaelamiseks loodud riff, ja jälle on tarvis sarvi maha joosta.

Nu metal. Nojah, Slayer on ka mingit otsa pidi nu metal. Looma järgi saab hõlpsalt üles-alla hüpata, aga temas on liiga palju lusti ja sappi ja rokenrolli, et muusikat spordi või lihtlabase teenage angst´iga seostada.

Üheülbalisus... Jah, see plaat on üheülbaline. Manowar on ka üheülbaline, nagu ka AC/DC, Motörhead, Ramones, Iron Maiden... Loom kuulub selliste esitajate hulka, kelle juures üheülbalisus on pigem pluss. Milleks head asja ära rikkuda, eks ole?
< Tagasi nimekirja
 
Hinda toodet Hinne: 0
Hindamiseks pead sisse logima. Ei ole veel ühtegi hinnangut.