CD \ M
Metsatöll "Terast mis hangund me hinge 10218" CD
Plaadifirma Nailboard
Välja antud 2005
Stiil Folk Metal
Riik Eesti
Hind: 9.99 EUR
Kogus:

 

Tracklist
1. Sissejuhatus
2. Veresulased
3. Hundiraev
4. Terasetuli
5. Mõõk
6. Terast mis hangund me hinge
7. Metsaviha 1 [MP3]
8. Metsaviha 2
9. Põhjatuulte pojad ja tütred
10. Oma laulu ei leia ma üles [MP3]

Plaadi pikkus: 48:02


Veel samalt artistilt
Metsatöll 'Äio'
"Äio"
Gatefold 2LP (Clear)
24.99 EUR
Metsatöll 'Äio'
"Äio"
Gatefold 2LP (Black)
14.99 EUR
Metsatöll 'Äio (Ltd.)'
"Äio (Ltd.)"
Digipak CD
17.49 EUR
Metsatöll 'Hiiekoda'
"Hiiekoda"
CD
9.99 EUR
Metsatöll 'Iivakivi'
"Iivakivi"
CD
10.99 EUR
Metsatöll 'Iivakivi'
"Iivakivi"
Gatefold LP
15.99 EUR
Metsatöll 'Karjajuht'
"Karjajuht"
LP
17.99 EUR
Metsatöll 'Karjajuht'
"Karjajuht"
CD
11.99 EUR
Metsatöll 'Karjajuht (Ltd.)'
"Karjajuht (Ltd.)"
Digipak CD
17.99 EUR
Metsatöll 'Lahinguväljal näeme, raisk!'
"Lahinguväljal näeme, raisk!"
CD/DVD
11.99 EUR
Metsatöll 'Lahinguväljal näeme, raisk! (Ltd.)'
"Lahinguväljal näeme, raisk! (Ltd.)"
Digibook CD/DVD
15.99 EUR
Metsatöll 'Pummelung'
"Pummelung"
MCD
5.99 EUR
Metsatöll 'Terast mis hangund me hinge 10218'
"Terast mis hangund me hinge 10218"
Gatefold LP
16.99 EUR
Metsatöll 'Tuska'
"Tuska"
CD/DVD
13.99 EUR
Metsatöll 'Tuska'
"Tuska"
Picture Disc LP/DVD
14.99 EUR
Metsatöll 'Ulg'
"Ulg"
CD
10.99 EUR
Metsatöll 'Ulg'
"Ulg"
LP
16.99 EUR
Metsatöll 'Vana jutuvestja laulud'
"Vana jutuvestja laulud"
Gatefold 2LP
21.99 EUR
Metsatöll 'Vana jutuvestja laulud'
"Vana jutuvestja laulud"
Slipcase CD
13.99 EUR

Tutvustus
Need lood siin said esmakordselt plaadiridadele salvestatud 1999. aasta lõpul, kui kolme mehe südameisse hangunud raev ei lasknud enam keldri prooviruumi miinuskraadides sündinud muusikal vaid iseenese meeli ülendada. Kuna võimalusi oli tol ajal veel napilt käes, siis jäigi Markuse, Andruse ja Silveri ponnistus imeväikseks, kuid siiski haljaks rauatükiks Eesti metallmuusikamaastikul.

Nüüd on ajad edasi läinud - muusikud on vahetunud, ideed tahenenud, võimalused avardunud, ning vanad lood on uues hiilguses teie ees, salvestatud, nagu nad kõlasid Metsatöllu meeltes juba aastaid tagasi.

„Terast mis hangund me hinge” on ürgse eestlase läbielamised kauge mineviku igavikupiiril ja võitlus iseendaks jäämise eest muistsetest aegadest tänapäevani, truu kaaslase - hundi, silme läbi. Ei hetkekski allaandmist algusest lõpuni välja. Südameisse hangunud teras, vanavanemate vägi ja oskused, pisarad, mis puhkenud üllusest, mitte kurbusest, kohtuvad kuulajas otsekui ürgne jõud ja hingesügav kõla. See kõik on ühtekuuluvustunne, mis seob teose üheks tervikuks, üheks mõõgapidemeks kokkusurutud rusikas.

Arvustused
Mart Kuldkepp
SL Õhtuleht
http://www.sloleht.ee

Eesti metal-superstaar Metsatöll on sünnitanud oma esikalbumi «Terast mis hangund me hinge» (1999) kaksikvenna. Tegemist pole siiski mitte lihtsalt vana albumi uuesti väljaandmisega. Nimelt erineb pikalt meheüsas laagerdunud materjal varasemast olulisel määral - pole ju ka praegune Metsatöll sama mis kuue aasta tagune. Kõigest on lapiga üle käidud: produktsioon on kvaliteetsem, pillimänguoskus arenenum (unustada ei saa ka bändis toimunud koosseisumuutusi), lood on muutunud nüansirikkaks. Muutus on ka väline - tegemist on uhke kaanekujundusega digipaki, mitte kunagise plastkarbis CD-R´iga.

Siiski, liiga lihtne oleks arvata, et see uus album on nüüd ainus ja tõeline «Terast mis hangund me hinge». Ehk on ta küll bändi jaoks see, mida algusest peale tegelikult taheti (nii on kirjas vahelehel), kuid kuulaja jaoks on mõlemal kettal siiski oma koht omas ajas. Märku antakse sellest muide ka uue lapse pealkirjas - müstiline 10218 pole nimelt miski muu kui albumi ilmumisaasta («vaindlaste ja sabarakkude jaoks 2005»). Ning tunnistada tuleb, et samavõrra kui 10218. aasta album on meeldivalt puhas ja professionaalne, oli vana võimsalt nooruslik ja räpane. Inimese mõtlemine juba on sellisest munarebust tehtud, et puudused võivad kokkuvõttes voorusteks osutuda, eriti kui asjale nostalgiline dimensioon lisandub. Seega pole kindlasti kätte jõudnud aeg oma vana «Terast mis hangund me hinge» CD muu kraami juurde pööningule viia. Kuid sama vähe peaks põhjalikult uuenenud albumi põhjendusel «mul on see juba olemas» ostmata jätma, sest neid lugusid sellises kvaliteedis kuulda on puhas nauding.

Lisaks kõigele on plaadil ikkagi kaks uut lugu, mis on muidugi eriti tähenduslik, sest sellise riliisi kontekstis mõjuvad igasugused lisandused 1999. aasta materjali kommentaaridena. Esimene neist, «Sissejuhatus», funktsioneerib kena temaatilise introna ja järgneva loo («Veresulased») laiendusena. Seevastu viimane lugu, Valter Ojakääru «Oma laulu ei leia ma üles» kaver, on nagu pilk kõigele eelnevale ja samas ka tulevikku. Vii­mast mitte ainult sellepärast, et selliseid põnevaid estraadisugemeid polegi Metsatöllult varem kuulnud. Tähtsam on lubadus edaspidigi oma laulu edasi otsida.

Lõppude lõpuks on tore, et eelmisel albumil «Hiiekoda» (2004) autentselähedasse folkmuusikasse kalduma hakanud Metsatöll jälle vihasemat hevi teeb. «Juurte juurde» on varasesse keskikka jõudvas Eesti metal­skenes üldse järjest sagedasem märksõna (meenutagem Loitsu EKMi hiljutist taasilmutamist). Koos Eesti underground-muusika eneseteadvuse kasvuga näib olevat tekkinud tänuväärne oskus oma pärandi väärtust mõista. Nagu Metsatöll ühes ammuses Judas Priesti koveris kinnitas: me veel võtame maailma ette!
< Tagasi nimekirja
 
Hinda toodet Hinne: 0
Hindamiseks pead sisse logima. Ei ole veel ühtegi hinnangut.