CD \ O
One Dollar Project "On Top Of The Grey City And Morning-High Flashback Riders" CD
Plaadifirma Self-released
Välja antud 2009
Stiil Hard Rock
Riik Eesti
Hind: 10.99 EUR
Kogus:

 

Tracklist
1. Wired [MySpace]
2. Tomorrow Morning
3. Laughning Assassins
4. Murderhead
5. C.S.M.G.
6. Second Floor
7. Satancristo
8. Great Disaster
9. Adaptor
10. Human-Machine
11. Crucifixion
12. Dirty 900
13. Cruising
14. Seeker
15. Take Care
16. Long Way To Go
17. Metamorfoos

Plaadi pikkus: 45:00Tutvustus
One Dollar Projecti albumit võiks nimetada Eesti 2009. aasta hard-rock-saagi parimaks debüüdiks, kui koosseis ja tegelikult ka bändi muusikaline suund poleks kohalike alternatiivikute hulgas ammuilma tuntud — väheütleva nime, ent seda jõulisema eneseväljendusega seltskond on see, mis jäänud järele skene kunagisest kinnistähest East Trading Wangist. Kamaluga vintsket punki ja Motörheadi mõjutusi, 1990. aastate nooruslikku ängi ning vähkremist Helmeti ja Alice In Chainsi stiilis. (Mart Kalvet, Areen)

Pappümbrises CD.

Arvustused
Mart Kalvet
Eesti Ekspress / Areen
http://www.ekspress.ee

Ajamasinaga moodsa alternatiiv-rock’i teismeikka.

One Dollar Projecti albumit võiks nimetada Eesti 2009. aasta hard-rock-saagi parimaks debüüdiks, kui koosseis ja tegelikult ka bändi muusikaline suund poleks kohalike alternatiivikute hulgas ammuilma tuntud — väheütleva nime, ent seda jõulisema eneseväljendusega seltskond on see, mis jäänud järele skene kunagisest kinnistähest East Trading Wangist.

Ma ei tea, kuidas, ent meestel on uues kehastuses õnnestunud saavutada eesmärk, mille poole ETW kogu eksistentsi vältel püüdles, ent kunagi kohale ei jõudnud. See ei tähenda, et otsingud oleksid lõppenud — lihtsalt, veidi üle keskpärase rock-bändist on salapärase ja mõistetamatu transformatsiooni tulemusel saanud hea rock-bänd. Põhimõtteliselt on 1$P teinud sama, mida tegi oma esikalbumiga Leech — valanud aastatepikkuse töö ja kogemused täiuslikku vormi. See album on ameerikaliku Eesti alternatiiv-metal’i apoteoos!

Kamaluga vintsket punki ja Motörheadi mõjutusi, 1990. aastate nooruslikku ängi ning vähkremist Helmeti ja Alice In Chainsi stiilis, täpselt õiges vahekorras helilisi üllatusi-huumorit, kõrva mitte kriipivat ja seejuures isikupärast maavillast aktsenti, lisaks täiuslik-täidlane vormistus stuudios ja intrigeeriv kujundus — rohkem ei oskagi midagi soovida. Aitäh, 1$P: just seesugusest jõulukingist tundis Eesti rock-kond puudust. 7

------------------------------------------------------------------------------

Mart Juur
Postimees
http://www.postimees.ee

Kodumaine mürarock teeb jälle ilma, keerates ette uue lehekülje. One Dollar Project on Kristjan Pärn, Margus Gustavson ja Maik Rõngelep ehk siis mehed, kes viljelesid sportlikku punkvõtmes riffrokki 90ndate aastate lõpus esile kerkinud ansamblis East Trading Wang. Kolmes loos ühineb nendega kurikuulsa noise-kollektiivi Shelton Sani peamasinist Valter Nõmm, papa Valteri kitarri kare urin kraabib verele Satanacristo ja Dirty 900. Müra ja sporti sisaldab ODP kauaoodatud debüütplaat piisavalt, ehkki kalduvus ökonoomseid popviisikesi pruukides ülepeakaela finishi poole kihutada võib pikemas perspektiivis ansamblis peituvat energiat põletada. Mulle meeldivad need hetked, mil ODP lugudesse hakkab immitsema mürki ja tõelist kurjust, nagu teevad Laughing Assassins ja Murderhead. Take Care põrgatab Doorsi vaimus psühhedeeliat Gunnar Grapsi funkmetalliga ning tulemus kõlab lombakalt, raskepäraselt ning erutavalt nagu hiilgeaegade Magnetic Band. Albumit lõpetav eestikeelne laul, Liisa Arusooga lauldud Metamorfoos jääb pooleli ja sellest on kahju, sest nii võimsa potentsiaaliga lugu nõuab mastaapi, et mõjule pääseda. Tehke Metamorfoos seitse minutit pikemaks, keerake riff raskemaks, lisage viiulid - ja te saate Eesti esimese Kashmiri ...

3
< Tagasi nimekirja
 
Hinda toodet Hinne: 0
Hindamiseks pead sisse logima. Ei ole veel ühtegi hinnangut.